Chování u dopravní nehody

Na tomto akčním kurzu, který probíhá za každého počasí venku, se prakticky naučíte, jak efektivně postupovat u dopravní nehody, které jste sami účastníkem nebo jen v roli zachránce. Společně si ukážeme přimo na autě jak rozbít skla, jak rozřezat pásy a jak se vyhnout nebezpečných zónám - to vše si sami fyzicky vyzkoušíte. Rovněž si sami zkusíte vyproštění poraněného z vozu. Kurz je zaměřen na praktické poskytnutí první pomoci, zabezpečení místa nehody. Dozvíte jak si přivolat pomoc (určit místo kde se nacházíte), kam umístit v autě lékárničku a vestu, kam umístit trojůhelník a mnoho dalších užitečných rad. Ano, záchranný systém přijede a pomůže Vám, ale první minuty jste na to sami!

Obsah školení:

Dozvíte se základní pravidla první pomoci aplikovaná na dopravní nehody, jak ochránit zachránce, co obsahuje autolékárnička a k čemu se to (ne) dá použít. Jak sejmout integrální (motorkářskou) přilbu — kdy ji sundávat a jak? Jak vyprostit osoby z vozidla — jak se to dělá a především kdy a proč? Jak zajistit místo nehody a havarovaného vozidla. Jak komunikovat s operátory na tísňové lince. Fyzická ukázka rozbíječe skla, řezače pásů. Jak postupovat při požáru motorového prostoru a mnoho dalších praktických rad a osobních zkušeností. Další obsah a pokračování kurzu tvoříte sami na základě probíhajícího školení podle vašich konkrétních potřeb, činností a míst. Více informací a možnost objednání: zde

Komu je toto školení určeno:

Určeno pro laickou veřejnost, zaměstnance a kohokoliv, kdo má zájem zvládnou poskytnutí první pomoci v rámci mimořádné situace - dopravní nehoda, které jste svědkem nebo samotným účastníkem. Doporučujeme před títmo kurzem absolvovat Kurz první pomoci - základní.  

Cena a časový rozsah školení:

Toto atraktivní školení probíhá v malých skupinkách, max. 15 osob, v rozsahu cca 6 hodin, od 9:00 - 15:00 hod. Cena 4.200,- Kč bez DPH.

Drobné občerstvení a nápoje zajištěny.

Jako bonus u tohoto venkovního kurzu:

  1. Fyzická ukázka co se stane, když hořící stolní olej, který doma běžně používáte, budete chtít uhasit vodou.
  2. Prohlídka - vybavení techniky SDH